Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Yılbaşı Midilli Turu

Yılbaşı Midilli Turu

Yılbaşı Midilli Turu, 2018 – 2019 yılbaşı özel 2 gün 1 gece konaklamalı Yunanistan Midilli Adası Turu. Agiasos ve Molivos bölgelerini de kapsamaktadır.

Yılbaşı Midilli Turu

Tur Adı: Yılbaşı Özel Midilli Turu
Tur Tarihi: 31 Aralık 2018 / 01 Ocak 2019
Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece Konaklamalı
Tur Hizmeti: Özel yılbaşı eğlencesi
Başlangıç-Bitiş: Ayvalık Limanı

Hareket Detayları:
Ayvalık – Midilli: 31.12.2018 Hareket; 09:00 Varış; 10:30
Midilli – Ayvalık: 01.01.2019 Hareket; 17:00 Varış; 18:30

Yılbaşı Midilli Turu

Tur Günü 1: 31 Aralık 2018

08:00 İtibari ile AYVALIK  ofisinde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL gemileri ile Yılbaşı Midilli Turu için Midilli ’ye hareket ediyoruz. Ayvalık koylarından, deniz fenerlerinden ve güzelim adalardan mavi ufukta yavaş yavaş uzaklaşırken Ege denizinin kucağında ilerliyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz.

Gümrük işlemlerinden hemen sonra şehir merkezinde Agios Therapontas kilisesi, ve eski Osmanlı  çarşısında Metropol Kilisesi, Yeni Cami, Türk hamamı gibi tarihi  eserleri ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği için serbest bir zaman dilimi ayırıyoruz.

Yeniden buluştuğumuzda Yılbaşı Midilli Turu programımıza devam edip adanın geleneksel köylerinden Ayasos dağ köyü için harekete geçiyoruz. El yapımı tahta oyma geleneği,  seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz çay-kahve molasının ardından otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp bouzouki eşliğinde, “Sirtakili” Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan Yılbaşı gecesi geçiriyoruz.

Tur Günü 2: 01 Ocak 2019

Yılbaşı olması nedeniyle aşağıda belirtilmiş olan program geç saate alınmıştır. Dileyen misafirlerimiz Yılbaşı Midilli Turu 2. Gün programına katılabilirler.

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ι da gördükten sonra, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis‘in köyü Skamniya‘dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos‘a ulaşıyoruz.

Unesco tarafından 1987’den beri dünya kültür mirası listesinde bulunan bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından Yılbaşı Midili Turu programımızda serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra’ya ismini veren kasabanın ortasında bulunan kayayı ve tam tepesindeki kilise bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır.Dönüş yolumuzun üzerinde adanın orta bölgesi Kalloni, Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 17:00’da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.

Yılbaşı Midilli Turu Detayları

Kişi Başı Ücret: 99 €

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;

  • Ayvalık- Midilli gidiş –dönüş gemi bileti (TURYOL gemileri ile)
  • Otel konaklama (kahvaltı dahil)
  • Yılbaşı Özel Yunan Gecesi (içecek hariç)
  • Tur boyunca tüm transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
• Vize ücreti
• Yurtdışına çıkış harcı ve Seyahat sigortası
• Öğle yemekleri
• Gezi esnasındaki kişisel harcamalar.

NOTLAR;
• 0-6 yaş çocuklar ücretsiz,6-12 yaş çocuklar (aile yanında kalmak kaydıyla) % 50 ücretlidir.
• TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
• Pasaportunda KKTC ’ ye giriş damgası bulunanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.
Gezi otelleri; Lasia Hotel, Silver Bay, Mytilana Village veya Lesvion Hotel.

Yılbaşı Özel Midilli Turu

Yılbaşı Özel Midilli Turu

Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler