Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Venedik, Bizans ve Osmanlı Rethimno Yürüyüş Turu

Venedik, Bizans ve Osmanlı Rethimno Yürüyüş Turu
 Rethymnon tarihi kenti Conquer. Bizanslılar, Venedikliler gibi önceki fatihlerin hikayeleri ve (gerçek) korsanlar duyun ve aristokratlar, sultanların ve savaşçı izinden eser.

Venedik, Bizans ve Osmanlı Rethimno Yürüyüş Turu

Öne çıkanlar
 • Yerel gibi, Venedik ve Osmanlı labirent gibi sokakları gezinme
 • onların atölyelerinde çalışmak gibi yerel esnaf ve esnaf ziyaret
 • benzersiz bir şarap tadımı farklı yerel şarapları hakkında bilgi edinin
 • Geleneksel Koulouri, Yunan kahve, Girit hamur işleri, peynir ve zeytin gibi örnek benzersiz Girit lezzetleri
 • , Tarih ve kültürel etkilerin katmanları dolaşmak masal, mit ve efsaneler dinlemek
Tam açıklama
Rehber kitabın ötesine geç ve gerçek Girit’i tanımak! Eski Rethymnon kasabasının bu yürüyüş turu, şehir halkının göreceği yolu gösterecektir. Klasik tarihi mekanlardan Rethymnon’u şehir yapan yerel ustalara ve satıcılara kadar. Rethymnon’un uzun, zengin, binlerce yıllık tarihine bakılırsa, sadece bu tarihin bir kısmıyla işleri tekmelemek uygun. Şehir, Venedikliler tarafından fethedildikten sonra şehir boyunca fark edilebilecek olan bir şehir haline gelmeye başladı.

Gününüze taze demlenmiş bir Yunan kahvesiyle başlayacak ve farklı fatihlerin adanın mutfak geleneklerini nasıl etkilediğini öğreneceksiniz. Gelecekte bir bardak okuma denemesinde okuyacaksınız. Oradan, eski Osmanlı bölgesine giren Sabbionara’ya doğru yol alırsın. Etkileyici kapı çerçeveleri ve geçmiş tarihleriyle tanınan camiler, Venedik malikanelerinin yanı sıra camiler ve camilerle çevrelenecek olan camiler ve Katolik kiliseleri ile dolaşacaksınız. Tüm bunların, hala el yapımı müzik enstrümanları yapan bir esnafı ziyaret ederek Girit müziğini nasıl etkilediğini göreceksiniz.

Sonra, Girit’i inanılmaz lezzetleriyle keşfetme zamanı. Ünlü Girit diyetinin sırlarını, geleneksel koulouri gibi yerel ısırıkları, Türk simitine benzer bir susam tohumu ekmek halkasını, peynir ve zeytinleri (doğal olarak) öğrenin ve yerel şarapları yudumlayın (burada 1600’den beri yetiştirilmektedir) MİLATTAN ÖNCE!).

Devam ederseniz, Rethymnon’un kişisel fethine, eski şehirdeki en dikkat çeken caddelerden geçerek, tarihi merkezdeki en önemli anıtları inceleyerek devam edeceksiniz. Şehrin kültürel ve estetik karakterini temsil eden Rethymnon’un çeşmeleri, tarihi evleri ve büyük Fortezza, Rethymnon’un bugünkü gibi olmasının ayrılmaz bir parçasıdır. Burada Rethymnon yürüyüş turuna son vereceksiniz ve şehirde yürüyüşe devam etmek ya da güzel sahil manzarasının tadını çıkarmak için mükemmel bir yer. Rehberiniz şehirde yapabileceğiniz başka şeyler için tavsiyelerde bulunmaktan daha çok keyif alacak, özellikle de nerede daha fazla yiyecek alacağınız!

Neler dahil?
 • Yerel İngilizce konuşan rehber
 • Yerel yiyecek ve içecek numuneleri
 • Kahve veya meşrubat
Hariç olanlar
 • Ek yiyecek ve içecek
 • Bir kişisel nitelikteki öğeler
 • Yerel rehber için ipuçları / bahşişler
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler