Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Santorini Adası: Popüler Destinasyonlar Özel Tur

Santorini Adası: Popüler Destinasyonlar Özel Tur
Adanın başlıca özelliklerini keşfetmek için kısa sürede vaktini kesen özel tasarlanmış bir tur. Tur, adayı eşsiz bir yer yapan tüm unsurları başarıyla kapsıyor.

Santorini Adası: Popüler Destinasyonlar Özel Tur

Öne çıkanlar
  • Pastoral Oia köyünde durun
  • Firostefani’den muhteşem manzaraların tadını çıkarın
  • Kar Elias Manastırı’nı ziyaret edin
Tam açıklama
Bu turda, pitoresk köylerin sıcak ve rahat atmosferine dalın, yerel mimari tarzlara hayran kalın, nefes kesen manzaralara tanık olun, tarihi ilgi çekici yerleri keşfedin ve bu süreçte adanın özünü kavrayın.

Böyle bir vurgu turu, Oia’da bir duraklama olmadan tamamlanmış sayılmaz. Caldera yamacındaki bu pastoral köy, adanın neyle ilgili olduğu, eşsiz güzellik, sıcak ve huzurlu bir atmosfer, geleneksel yerel mimari, görkemli manzaraların özünü yakalar.

Ayrıca, ‘Fira’nın Tacı’ olan Firostefani’de duracaksınız. Adını yüksek konumundan alan bu köy, adanın en güzel manzaralarından bazılarını sunar. Bu konum aynı zamanda birçok seyahat rehberinin kapağını süsleyen, kesinlikle görmüş olduğunuz adanın belirgin bir simgesi olan Mavi Kubbeli Kilisesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

1711 yılına dayanan Peygamber Ilias Manastırı, adanın en önemli yerlerinden biridir ve deniz seviyesinden 600 metre yükseklikte en yüksek noktada ziyaretçileri beklemektedir. Manastır, kiliseleri, şapelleri, çan kulesi ve 18. yüzyıldan kalma çeşitli dini malların zenginliği ile tarihi öneme sahip bir yerdir.

Elbette, tur, adanın gerçek bir cevheri olan Megalochori’yi göz ardı edemez. Bu köy, büyüleyici ve davetkar ambiyansı, Arnavut kaldırımlı sokakları, tipik Kiklad mimarisindeki kiliseler ve hepsi eski dünyanın büyüsüne batırılmış beyaz yıkanmış evleri ile huzur arayanlar için mükemmel bir seçimdir.

4 saatlik Highlight Tour, sabah veya akşamları sunulabilir.

Neler dahil?
  • Özel tur
  • Yerel tur rehberi
  • Almak ve bırakmak
Hariç olanlar
  • Giriş bedeli
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler