Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

2 Gün 1 Gece Sakız Midilli Adalar Turu

2 Gün 1 Gece Sakız Midilli Adalar Turu

2 Gün 1 Gece Konaklamalı Sakız Midilli Adalar Turu, 1 gün Sakız Adası Gezisi, 1 Gün Midilli Adası Gezisi olmak üzere 1 gece konaklamalı tur programımız.

Sakız Midilli Adalar Turu

Başlangıç Noktası: Çeşme Limanı
Bitiş Noktası: Ayvalık Limanı
Tur Süresi: 2 gün 1 Gece
Tur Tarihi: 27 – 28 Haziran 2015 – Temmuz/Ağustos Ayında Her Hafta Sonu

1. GÜN: Sakız Adası Turu

Saat 08.00’da Çeşme Limanı’nda buluşup check-in ofisimizde gerekli gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 09.30’da  Sakız Adası feribotuyla Türkler tarafından Sakız ağaçlarının çokluğu nedeniyle Sakız olarak adlandırılmış, Chios (Χίος) adasına hareket ediyoruz.

55 dakikalık keyifli bir yolculuğun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz. 1 saatlik serbest zaman ardından turumuz rehber eşliğinde başlıyor.

Sakız adası şehir merkezini ardimizda birakarak adaya MIROVOLOS (güzel kokulu) adını veren, Ceneviz döneminden kalan ihtişamli taş konaklaryla büyüleyici güzellikteki KAMBOS bölgesi içinden aracımızla geçerek dünya üzerinde damla sakızının tek üretim yeri olan MASTIKA HORYA (sakiz köyleri) bölgesinde
sırasıyla ;

ARMOLIA: Seramikleriyle ünlü bir köy. Burada misafirlerimize sakız ağaclarını yakindan tanıtıyor ve meşhur seramik atölyelerini ziyaret ve isteyenlerin alışveriş yapabilmesi (seramik ve adanin tüm yerel ürünlerini buradaki magzalarda bulmak mümkün) için zaman tanıyoruz.

MESTA: Sakız adası üzerinde kendini günümüze kadar en iyi şekilde korumuş kale-köy. 800 yillik bir açik hava müzesi. Köyün daracık ve labirent gibi sokaklarından geçerek adanın ve hatta Yunanistanın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından kahve ve adaya özgü özel Kronos dondurmalarini tatmak icin köy meydanında 25 dakikalik serbest zaman veriyoruz.

PYRGI: Bir başka ortaçağ kale-köyü olan Pyrgi’nin en önemli özelligi Ceneviz döneminden kalma bir gelenek olan evlerin dış cephelerini süsleyen geometrik şekiller. Yine bu köyde ünlü kasif Kristof Kolomb’un yaşamış olduğu rivayet edilen evi ve Bizans döneminden günümüze kadar inşaa edilmiş kiliseleri görüyoruz. Öğleden sonra ada merkezine dönüyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

Saat 19.00’da Sakız Limanı’nda buluşup, Midilli gemimize biniyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli bir yolculuğun ardından, Midilli’ye ulaşıyoruz. Şehir merkezimizdeki otelimize yerleşiyoruz.

2. GÜN: Midilli Adası Turu

Sabah kahvaltımız sonrası Midilli Turu için hareket ediyoruz.

Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, Midilli turumuza devam ediyor, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından  Midilli turumuzda serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanların dan alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolunda Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz. Yine yapacağımız 90 dakikalık keyifli bir feribot yolculuğu sonrası Ayvalık limanına ulaşıyor ve Midilli turumuzu sonlandırıyoruz.

Sakız Midilli Adalar Turu Ücreti: 220 €

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;

· Gidiş – dönüş feribot biletleri

· Tur boyunca tüm transferler

· Türkçe rehberlik hizmeti

· 1 Gece Oda Kahvaltı dahil konaklama

· Yurt dışı seyahat sigortası

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

· Vize ücreti

· Yurtdışına çıkış harcı

· Öğle yemekleri

· Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

NOTLAR;

· 0-6 Yaş çocuklar ücretsiz, 6-12 yaş çocuklar (aile yanında kalmak kaydıyla) % 50 ücretlidir.

·TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

· Pasaportunda KKTC ‘ ye giriş damgası olanlar Yunanistan ‘ a giriş yapamazlar.

sakiz-midilli-adalar-turu

Sakız Midilli Adalar Turu

Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler