Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Rethymno: Doğu ve Batı Kendi Güdümlü Mobil Gezisi Arasında

Rethymno: Doğu ve Batı Kendi Güdümlü Mobil Gezisi Arasında
Rethymno, Venedikliler ve Osmanlı Türkleri tarafından yüzyıllardır egemen olmuştur. Bu uzun tarih, şehri İtalyan ve oryantal yeteneklerin büyüleyici bir karışımı ile donatmıştır. Bu turu, bu mirasın somutlaştığı ilginç yerlere kadar takip edin.

Rethymno: Doğu ve Batı Kendi Güdümlü Mobil Gezisi Arasında

Öne çıkanlar
 • Venedik Limanı ve Fortezza’yı ziyaret edin
 • Şehrin ana ticaret ve tarihi sokaklarını turlayın
 • Rethymno tarihindeki önemli tarihsel figürlerin yaşamları ve başarıları hakkında bilgi edinin.
Tam açıklama
Bu bir tur rehberi uygulaması tarafından sağlanan bir rehberlik mobil tur. Tur, ödüllü bir hikaye anlatma konseptine ve elle tutulan hedef uzmanların hazırladığı etkileyici anlatılara dayanmaktadır. Çevrimdışı olsanız bile, Android veya iOS akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kendi hızınızda kullanarak bu çok dilli turun keyfini çıkarın. Ekranınızdaki interaktif harita, rotanızdaki tüm ilgi noktalarını keşfetmek için adım adım rehberlik edecektir. Her durak, bu deneyimi kişisel ilgi alanlarınıza ve programınıza göre uyarlamanıza olanak tanıyan bir dizi özel hikaye ile birlikte gelir.

Rethymno: Doğu ve Batı arasında uzay ve zaman boyunca bir tur. 1210’da Venedikliler tarafından Girit satın alınmasıyla başlar ve 19. yüzyılın sonlarında Yunanistan ile birleşme mücadelesiyle sonuçlanır. Venedik limanından şehrin kalbine doğru yürürken, şehrin kasvetli geçmişini sürekli hatırlatıyorsunuz. Tahkimatlar, Girit ve Akdeniz’in kontrolü için Venedikliler ve Osmanlılar arasındaki kanlı çatışmaların anısını koruyor. Camiler ve kiliseler, bir zamanlar savaşan ve zafer kazanmış (veya yokedilmiş) generalleri, amiralleri, piskoposları, sanatçıları ve korsanları yüceltiyorlar.

Her binanın anlatacak bir hikayesi var. Kara Musa Paşa Camii, başlangıçta Aziz Barbara’ya adanmış bir Venedik manastırıydı; ancak şehrin fethi üzerine, Osmanlılar bir kubbe ile çatının yerini aldı ve bir minare ekledi. Bugün kompleks, Bizans Antik Eserlerini barındırmaktadır.

Don Kişot’un ünlü yazarı Miguel Cervantes ile uzak bir bağlantı bile var. İspanyol yazar Lepanto Muharebesi’nde (1571) savaştı ve yazılarında, Türklerin eline geçen, Türklerin eline geçen, İslam’a dönüştürülen ve Cezayir’in Osmanlı amiralleri ve hükümdarı olmak için yükselen İtalya’nın Roma Katoliklerinden olan Uluç Paşa’ya değinir. Yol boyunca Cervantes’in karşısında Lepanto savaşına katılmasından birkaç ay önce Rethymno’yu yakalayıp yağmalamayı başardı.

Neler dahil?
 • Akıllı telefonunuz için İngilizce ve Almanca olarak kendi kendine rehberli tur
 • Çevrimdışı interaktif harita ve imza hikayeleri içeren çevrimdışı içerik
 • Ek ücret olmadan uygulamayı indirdikten sonra turlara erişmek için promosyon kodunu güvenli hale getirin
Hariç olanlar
 • Akıllı telefon
 • Uygulama Windows telefonları için mevcut değildir
 • İlgi çekici yerlere ulaşım
 • Yiyecek ve içecekler
 • Otel karşılama ve bırakma
 • Giriş bedeli
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler