Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Mykonos’tan: Antik Delos Turu

Mykonos’tan: Antik Delos Turu

Antik Delos’u ve efsanelerini keşfedin. Geleneksel teknelere gelin ve Agora, Kutsal yol ve Apollon Tapınağı ile bir tur atın. Dionysos’un evine, Kleopatra’nın evine ve diğer önemli evlere hayran kalacaksınız.

Mykonos’tan: Antik Delos Turu

Öne çıkanlar
  • Delos adasındaki Apollo ve Artemis’in saygıdeğer doğum yerini keşfedin
  • Artemis Kutsal Alanı ve Apollon Tapınağı gibi antik anıtları görün.
  • Delos müzesindeki Antik Yunan’da yaşam hakkında daha fazla bilgi
Tam açıklama
Otelinizde ya da Mykonos’taki cruise gemisi limanından 09: 15’de toplamanın ardından minibüsle Mykonos şehrinin yeni limanına giderken yararlanın. Kılavuzunuzla tanışın ve Yunan mitolojisinde Apollo ve Artemis’in doğduğu yer olarak saygı duyulan Delos adasına doğru yola çıkın.

Şimdi Doğu Akdeniz’in en önemli antik arkeolojik alanlarından biri olarak kabul edilen Delos, M.Ö. 8. – 1. yüzyılda gelişen ticaretin mütevazi bir merkezi ve kültür ve din merkeziydi.

Adaya varışta rehberinizi antik şehir boyunca takip edin. Apollon Tapınağı ve Artemis Tapınağı ile birlikte eski pazar yerleri ve halk meydanlarıyla karşılaşın. Eski şehir ve amfitiyatroya bir göz atın ve 9 ila 12 arasında mermer aslan heykelinin Kutsal Yol’u koruduğu ünlü Lions Terrace’de yürümek.

Arkaik, Klasik, Helenistik ve Roma döneminden kalma heykeller, her döneme ait gemi koleksiyonu ve gündelik hayattaki küçük ürünler gibi yüzyıllar boyunca kazılmış eserler görmek için müzenin içine bakın. Feribota Mykonos’a binmeden önce müzenin yanındaki kafede bir şeyler yudumlayın. İlave bir seçenek belirlemediyseniz sizi ulaştırmak için bir ulaşım hizmeti verilecektir.

Otelinizde veya Mykonos’taki cruise gemisi limanından saat 09: 00’da toplamanın ardından Minos ile Delos’a gidecek teknenin biniş noktasına gidebilirsiniz. Kılavuzunuzla tanışın ve Yunan mitolojisinde Apollo ve Artemis’in doğduğu yer olarak saygı duyulan Delos adasına doğru yola çıkın.

Neler dahil?
  • Tüm ulaşım (eğer seçilmişse)
  • Delos’ta profesyonel rehber
  • Delos’a feribot bileti
Hariç olanlar
  • Delos’a giriş ücreti (kişi başı 12 €)
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler