Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Kandiye’de Made in Handmade Souvenir Shopping Tour

Kandiye’de Made in Handmade Souvenir Shopping Tour
Bu Heraklion turunda kendi başınıza bulamadığınız dükkanları ve galerileri ziyaret edin ve yanınızdaki yerel bir rehber olmadan buluşmanız mümkün olmayacak insanlarla bağlantı kurun.

Kandiye’de Made in Handmade Souvenir Shopping Tour

Öne çıkanlar
 • Kasabadaki en eski rostalardan birinde geleneksel Yunan kahvesinin sırlarını öğrenin.
 • Şehrin en eski açık hava pazarına yürüyün
 • Yunan tüccarları tarafından yapılmış ve müze eserlerinden esinlenerek hazırlanmış t-shirt, eşarp, çanta ve el yapımı mücevherler için alışveriş yapın
 • Zeytinyağı bazlı kozmetik örnekleri alın ve zeytinyağının vücudumuza nasıl fayda sağladığını öğrenin.
 • Yunan tasarımcılarından modern sanat eserlerine göz atın
 • Bir seramik atölyesine gidin ve yerel esnafın Minoan modellerinden esinlenen parçaları nasıl oluşturduğunu izleyin
Tam açıklama
Şehrin en geleneksel tatlılarından biri olan bougatsa’ya dalınca Kandiye turuna başlayın. Sahiplerin ağzından, dedelerinin mülteciler olarak Küçük Asya’da Smirna’dan Heraklion’a gelmesinden sonra, işlerinin nasıl başladığına dair aile öyküsünü duyacaksınız. Tat tomurcuklarınız memnun edildiyse, aromatik Yunan kokusunun kokusunu izleyerek geleneksel şekilde kavrulduğunu görün. Sahibi farklı teknikleri ve çeşitleri açıklayacak – böylece yalnızca eve kahveyi getirmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda kendiniz de nasıl pişireceğinizin reçetesi! Sonra, yerli halkın “eski pazar” ya da sadece “pazar” (Agora) olarak bildiği açık hava pazarını gezin. Eskiden, yaya caddesinin her iki yanında çok sayıda mağaza bulunan kentin merkezi pazarıydı.

Şehre doğru yürürken, daha modern alışveriş seçeneklerini keşfedin. Tişört, eşarp, sarong / pareo, çanta ve el yapımı mücevherler satan bir tür dükkanda durun, hepsini Yunan esnaf tarafından yapılmış ve müze eserleriyle antik motiflerden esinlenmiş. Aynı sokakta, Yunan tasarımcılarının sanat eseri hediyelik eşyalarına hayran kalacaksınız. El yapımı günlüklerden oyunlara, dekoratif nesnelere kadar çok çeşitli zarif,% 100 Yunan ürünlerini kontrol etmek için zaman ayırın. Kandiye alışveriş turunuzdaki bir sonraki durağınız Girit’in sevilen zeytin ağacından onur duyar. Zeytin ağacının en iyi bilinen ürünü elbette zeytinyağıdır ve Girit’in o kadar ünlü olduğu için. Zeytinyağı ve yağlı ağaç ahşap el sanatları gibi kozmetik ürünleri gibi hatıra eşyalarını gezebileceksiniz.

Elbette zeytinyağından yapılan ev yapımı dondurma serinletici bir durak için tüm bu alışverişten sonra! Süt ücretsiz, şekersizdir ve laktoz- ve glütensizdir ve çok lezzetlidir! En önemlisi de, çalıştayında bir seramik zanaatkârını ziyaret edin. Modern soyut sanatla karışık Minoan modellerinden esinlenerek, önünüzde çevre dostu, zehirli olmayan parçalar oluşturuyor. Sanatsal mı hissediyorsun? Eve geri getirmek için kendi benzersiz parçanızı yaratmaya çalışmana izin vereceksin. Turunuz burada sona erecek, ancak şehirde alışveriş ya da yemek için daha fazla ilham almak istiyorsanız yerel rehberinizden bazı ipuçları isteyin.

Neler dahil?
 • Yerel İngilizce konuşma rehberi
 • Geleneksel yerel tatlı (bougatsa)
 • Yunan kahvesi
 • Ev yapımı dondurma
Hariç olanlar
 • Ek yiyecek ve içecekler
 • Hatıralık eşyalar ve kişisel alışveriş
 • Kılavuzunuz için ipuçları / bahşişler
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler