Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

İstanköy’den: Bodrum’a Günübirlik Serbest Gezi

İstanköy’den: Bodrum’a Günübirlik Serbest Gezi

İstanköy Limanı’ndan 50 dakikalık bir seyahatle başka bir ülkeyi ve kıtayı ziyaret edin. Bodrum’u, yani Tarihin Babası olan Herodot’un doğduğu Halikarnas antik kentini keşfedin. İnanılmaz bir günlük gezide Türk misafirperverliği ve kültürünü deneyimleyin.

İstanköy’den: Bodrum’a Günübirlik Serbest Gezi

Öne çıkanlar
  • Kendi rehberliğinizde Bodrum’u keşfederek bir gün geçirin
  • İstanköy’ü Bodrum’dan ayıran masmavi Ege Denizi üzerinde tekne yolculuğu yapın
  • Kaleyi ve antik Yunan kenti Halikarnas’ı ziyaret edin
  • Yerel mutfak lezzetlerini deneyimleyin ve bir kafede Türk kahvesinin veya çayın tadını çıkarın
  • Gözalıcı çarşıda bir yürüyüşe çıkın ve pazarlık yeteneklerinizi test edin
Tam açıklama
İstanköy Limanı’ndan Ege Denizi’ne yelken açarak, Bodrum’a muhteşem bir tekne gezisine çıkın. Pasaport kontrolünden ve gümrükten geçtikten sonra, bu inanılmaz antik kenti kendi rehberliğinizde keşfetmek için bir günün tadını çıkarın.

Limana vardığınızda, yamaçta amfitiyatro şeklinde inşa edilmiş güzel beyaz evlere, onlarca yelkenli tekneye, yatlara ve ayrıca dünyanın en görkemli kalelerinden birine hayran kalın. Pitoresk sokaklarda bir yürüyüşe çıkın ve güzel mimariyle büyülenin. Kale ve antik Yunan kenti Halikarnas, yel değirmenleri ve 13.000 kişilik antik Yunan Tiyatrosu dahil olmak üzere, tarihi manzaraları ve antik kalıntıları keşfedin.

Tarihe ilgi duymuyorsanız, dar sokaklarda gezintiye çıkabilir ve yerel mutfak lezzetlerini deneyimleyebilirsiniz. Geleneksel bir kafede Türk kahvesinin veya çayın tadını çıkarın ya da en popüler Türk spesiyallerinden kebap ile diğer geleneksel mezeleri ve ardından tatlı olarak kazandibini deneyin. Daha sonra, büyük çarşıya gidin ve pazarlık becerilerinizi test edin. Her türden hediyelik eşya, yerel sanat örnekleri, el sanatları ve giyim mağazalarına göz atın. Baharatlar ve yerel ürünlerin aromalarıyla harmanlanmış, olağanüstü canlılıktaki atmosferi içinize çekin. Pek çok tezgah, Euro’yu kabul eder ve neredeyse herkes Yunanca veya İngilizce bilir.

Türk işi bir deneyim ve gerçek bir rahatlama hissi için bir Türk hamamını ziyaret edin. Türk hamamlarının yüzlerce yıldır Türk kültüründe nasıl özel bir yere sahip olduğunu keşfedin. Profesyonel bir masör, vücudunuzun tüm yıl boyunca depoladığı stresi ve gerilimleri uzaklaştırırken, buhar odasında rahatlayın. Bu muhteşem günlük gezinin sonunda, tekne ile İstanköy Limanı’na tam zamanında geri dönün.

Neler dahil?
  • Otelden alma ve otele bırakma hizmeti
  • Bodrum’a gidiş dönüş tekne gezisi
  • Liman vergileri
Hariç olanlar
  • Yiyecek ve içecekler
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler