Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

İskados Adası

İskados Adası

İskados Adası; Sporades grubunun batısında yer alan Skiathos yeşilliği ve plajları ile ünlü popüler turistik Yunan Adası‘dır.

İskados Adası

Sporades grubunun batısında yer alan Skiathos, bölgenin en meşhur üyesidir ve Kuzey Sporadeler içindeki en kozmopolitan adası haline gelmiştir.

İskados Adası

Yemyeşil Skiathos adası, güzel kumlu plajlar ve suyun üzerinde yüzen cennet gibi yerlerle çevrilidir. Hızlı turizm gelişimi ve ziyaretçilerin artmasına rağmen, çılgın gece hayatından daha fazlasını size sunar. Bereketli çam ormanlarının muhteşem manzarası, nadir bulunan sebzeleri, eşsiz suları ve kristal gibi olan gökyüzü mavisi denizi bunlardan bazılarıdır. Denize yaklaşınca, ilk göze çarpan 1829-30 yıllarında inşa edilmiş, adadaki en büyük yerleşim yeri olan Skiathos’un başkenti (Hora)’nin doğal koyudur. Şehir, turistlere sağladığı olanaklar sayesinde modern bir yer haline gelmiştir. Limanın bitişiğindeki en önemli sınır Bourtzi yarımadasıdır. Burada Venedik kalesinin kalıntıları hala bulunmaktadır. Şehrin etrafındaki taşlarla döşenmiş sokakları gezerek, kırmızı çatıları, renkli bahçeleri ile şirin beyaz evleri görebileceksiniz. Bourtzi kalesi, 1207 yılında kurulmuştur ancak daha sonra 1660’da adanın fethedildiği sırada yıkıma uğramıştır. Günümüzde burası, göz alıcı takımada manzarası ve yoğun bir şekilde ekilmiş çam ağaçları sayesinde Skiathos’un en romantik noktalarından biridir.

İskados Adası Günlük turlar, plajlardaki molalar ya da ada etrafında bir tur hizmeti veren küçük botlar Eski Limandan her gün kalkar.

Kendinizi kalabalıktan soyutlamak ya da yorulana kadar dans etmek isterseniz, gece yaşamı ile Skiathos, ziyaretçiler için ve özellikle düzeni yok sayıp özgürlük arayan ve favori müzikleri eşliğinde parti yapmayı seven genç insanlar için ideal bir yerdir.

İskados Adası Rehberi

Skiathos, kuzeybatı Ege Denizinde küçük bir Yunan adası ve Kuzey Sporad ada grubunun en batıdaki adasıdır. Küçük boyutuna rağmen Skiathos birçok sahili ve ağaçlık manzarasıyla popüler bir turizm merkezidir ve 44 km’lik kıyı şeridine yayılmış olan çoğunluğu kumlu yaklaşık 60 sahile sahiptir.

Skiathos Adası

Skiathos Adası

Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler