Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Günübirlik Sakız Adası Turu

Günübirlik Sakız Adası Turu

Günübirlik Sakız Adası Turu; vizesiz ve kolay vize imkanıyla İzmir Çeşme hareketli günübirlik Yunanistan Chios Sakız Adası Turu.

Günübirlik Sakız Adası Turu

Sakız adası turumuz konaklamasız yani günübirlik bir tur programıdır. Günübirlik Sakız Adası turu sabah belirtilen saatlerde başlar ve akşam belirtilen saatlerde sona erer.

Günübirlik Sakız Adası Turu feribot ulaşımı ile gerçekleştirilen bir organizasyondur. Bu nedenle feribot saatlerine bağlı olarak düzenlenir.

Günübirlik Sakız Adası Turu bir yurt dışı tur programı olması nedeniyle vize gerektirmektedir. Sakız Adası (Chios) Yunanistan’a bağlı bir Ege adasıdır. Standart Yunanistan vize uygulaması geçerlidir.

Günübirlik Sakız Adası Turu yeşil pasaport sahiplerine vizesiz olarak gerçekleştirilir. Schengen vizesine sahip katılımcılarımız da ek bir vize işlemine tabi tutulmaz. Vizesi olmayan misafirlerimiz ise Kapı Vizesi imkanından yararlanabilirler.

Günübirlik Sakız Adası Turu

Buluşma Noktası: Çeşme Limanı / İZMİR

Hareket Günü: Her Pazar

Başlangıç Saati: 08.00

Bitiş Saati: 18.30

Çeşme Sakız Adası arasındaki feribot ulaşımı 45 dk ile 1 saat arasında bir süre almaktadır. Günübirlik Sakız Adası Turu programımızın detayları;

Günübirlik Sakız Adası Turu Detayı

Saat 08.00’da Çeşme Limanı’nda buluşup check-in ofisimizde gerekli gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 09.30’da Chios feribotuyla Türkler tarafından Sakız ağaçlarının çokluğu nedeniyle Sakız olarak adlandırılmış, Chios (Χίος) adasına hareket ediyoruz.

55 dakikalık keyifli bir yolculuğun ardından Sakız Adası’na ulaşıyoruz. 1 saatlik serbest zaman ardından turumuz rehber eşliğinde başlıyor.

Sakız Adası Güney Ada Turu

Sakız adası şehir merkezini ardımızda bırakarak adaya MIROVOLOS (güzel kokulu) adını veren, Ceneviz döneminden kalan ihtişamlı taş konaklarıyla büyüleyici güzellikteki KAMBOS bölgesi içinden aracımızla geçerek dünya üzerinde damla sakızının tek üretim yeri olan MASTIKA HORYA (Sakız köyleri) bölgesinde
sırasıyla ;

ARMOLIA: Seramikleriyle ünlü bir köy. Burada misafirlerimize sakız ağaclarını yakindan tanıtıyor ve meşhur seramik atölyelerini ziyaret ve isteyenlerin alışveriş yapabilmesi (seramik ve adanin tüm yerel ürünlerini buradaki magzalarda bulmak mümkün) için zaman tanıyoruz.

MESTA: Sakız adası üzerinde kendini günümüze kadar en iyi şekilde korumuş kale-köy. 800 yıllık bir açık hava müzesi. Köyün daracık ve labirent gibi sokaklarından geçerek adanın ve hatta Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından kahve ve adaya özgü özel Kronos dondurmalarını tatmak için köy meydanında 25 dakikalık serbest zaman veriyoruz.

PYRGI: Bir başka ortaçağ kale-köyü olan Pyrgi’nin en önemli özelliği Ceneviz döneminden kalma bir gelenek olan evlerin dış cephelerini süsleyen geometrik şekiller. Yine bu köyde ünlü kaşif Kristof Kolomb’un yaşamış olduğu rivayet edilen evi ve Bizans döneminden günümüze kadar inşa edilmiş kiliseleri görüyoruz.

Öğleden sonra ada merkezine dönüyoruz.

Saat 17.30’da Sakız Limanı’nda buluşup, gemimize biniyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli bir yolculuğun ardından, Çeşme’ye ulaşıyoruz. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra free-shop alış verişi için serbest zaman alıyoruz.

Günübirlik Sakız Adası Turu Ücretlendirme

Yetişkin:

0-6 Yaş:

6-12 Yaş:

Ücrete Dahil Hizmetler:

 • Feribot Biletleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Güney Ada Turu

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle Yemekleri
 • Vize – Pasaport – Çıkış Harcı

NOTLAR:

 1. Hava koşullarından veya her iki taraf Liman Müdürlükleri’nden dolayı olabilecek gecikmelerden veya iptallerden acentemiz sorumlu değildir.
 2. Rehber hava şartları vb. koşullara göre programda değişiklik yapılabilir.
 3. Yunanistan bordo pasaport için Schengen vizesi uygulamaktadır, en az 6 ay geçerli pasaportunuz ile birlikte vize evraklarını web sitemizden görebilirsiniz. Yeşil Pasaport için vize gerekmemektedir.
 4. Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti giriş damgası olanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir.
 5. Kapı vizesi için onay verilmemesinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 6. Yeşil pasaport sahiplerinin pasaport geçerlilik tarihleri dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmak zorundadır.
 7. Böyle bir durumda oluşacak iptalden acentemiz sorumlu tutulamaz.
 8. Lütfen feribot saatlerinden 1 saat önce pasaport ve gümrük işlemleri için limanda olunuz.
Günübirlik Sakız Adası Turu Kiliseler

Günübirlik Sakız Adası Turu Kiliseler

Günübirlik Sakız Adası Turu Sokaklar

Günübirlik Sakız Adası Turu Sokaklar

Günübirlik Sakız Adası Turu Liman

Günübirlik Sakız Adası Turu Liman

 • Rehberlik
 • Ulaşım
 • Yemekler
 • Bilgilendirme
5

Değerlendirme

Tur programlarımızda sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen değerlendirmelerinizi bizlerle paylaşınız. Saygılarımızla;

Sending
User Review
5 (19 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Gökhan dedi ki:

  fiyatları yazmamışsınız

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler