Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Girit: Rethymnon Gurme Pisti Küçük Grup Turu

Girit: Rethymnon Gurme Pisti Küçük Grup Turu
Rehber kitaplarda bulunmayan saklı bölgeleri açığa çıkaran bu akşam yemek turunda, eski Rethymno kentinde yolunuzu tadın. Bölgenin en iyi ürünlerini yiyip iç, yerel satıcılarla konuş ve Girit’in neden bir yemek cenneti olduğunu öğren!

Girit: Rethymnon Gurme Pisti Küçük Grup Turu

Öne çıkanlar
  • Klasik kalitsounya’dan taze pişmiş baklavaya kadar gerçek Girit yemeklerini deneyimleyin
  • Crete’nin mutfak geleneklerinin dünyadaki en sağlıklı diyetlerden birine neden olduğunu öğrenin
  • Şarap tadımı atölyesine ve şehirdeki en eski Venedik mahzenlerinden birinde eşleştirmeye katılabilirsiniz.
  • Yunan kahvesi hakkında bilgi edinin ve kumun geleneksel yolunda demlendiğini görün
  • Bir kadeh yerel bira veya uzo ile gizli yerel bir noktada özel bir rakı kokteyli içebilirsiniz.
Tam açıklama
Bölgenin mutfak hazinelerini keşfederken, eski Rethymnon kasabasının çevresindeki bu eşsiz yürüyüşte yerellere katılın. Dört saatlik Girit turunuz sırasında, Rethymnon’un sunduğu en iyi yiyecek ve şaraplarla tanışacaksınız! Girit mutfağı dünyadaki en sağlıklı ve en lezzetli diyetlerden biridir. Akdeniz diyetinin temelidir ve Crete’nin kültürü, tarihi ve coğrafyası adanın eşsiz yemeklerini yaratmada yardımcı olmuştur.
Yerel yemek ve geleneklere olan tutkunuzu sizlerle paylaşırken, Resmo’daki en eski mahallelerde dolaşın. Taze demlenmiş bir Yunan kahvesi ile geleneksel lezzetlerimizi kumaya koymadan önce sokaklarda ve yollarda yürüyün… Eski şehrin göbeğindeki dar yollarda yürürken , en klasik ve en lezzetli Girit mezelerinden biri olan Crete’nin ünlü kalitsouni’sinin tadını çıkaracaksınız. Kalitsounia , peynir ve ıspanak, rezene veya yabani yerel yeşilliklerle doldurulmuş hamur işleridir . Hepsinden iyisi, yerel bir favori olan 100 yıllık bir fırında birini tadacaksınız!

Bir sonraki durak, Rethymno’nun en eski Venedik binalarından biri olduğu ve 14. yüzyılda inşa edilmiş bir Dominik manastırının parçası olduğu gibi, tacın mücevheri olacak. Burada, 700 yıllık bir taş şarap mahzeninde, eşsiz bir şarap ve yemek tatma atölyesine katılacaksınız. Yunan üzüm ve şarap çeşitleriyle ilgili tüm bilgileri öğreneceksiniz (Girit şaraplarının tarihi ile kişiselleştirilmiş bir klasör bile alacaksınız) ve hepsi eşleştirilmiş yemek tabaklarının eşlik ettiği kırmızı, beyaz, gül ve tatlı şarapları tadacaksınız .

Mahzeni terk ederek eski şehirdeki yürüyüşümüze devam edeceğiz ve yerel bir tatlı dükkanını ziyaret edeceğiz. Sürdürülebilir bir tatlı dişiniz varsa, sizi koruduk, çünkü bu pastane yalnızca yerel, organik ürünleri kullanarak tatlı lezzetler yaratıyor. Yerel bir çiftlikten koyun sütünden elde edilen dondurmalı baklavalara ne dersiniz? Daha sonra bu Resmo turunda, yerel olarak hazırlanan bira ve mezelerin tadına bakabilirsiniz . Ancak bir tavernaya gitmek yerine, sanatçı ile sohbet edebileceğiniz ve Girit’in sanatsal kalplere ilham vermede asla başarısız olamayacağını öğrenebileceğiniz yerel bir sanat mekanında atıştırmaya gidiyorsunuz.

Son fakat en az değil, bizim sadece likit telif, rakı’nın oynadığı bir kokteyl hazırla . Tsikoudia olarak da bilinen rakı , Girit’in kokulu, üzüm bazlı bir brendi brendi olan alkollü bir içecektir. Rethymno’daki mutfak turunuz ne yazık ki burada bitecek.

Neler dahil?
  • İngilizce konuşan yerel rehber
  • Seyahat programında belirtildiği gibi yiyecek ve içecek örnekleri (kahve, hamur işleri, geleneksel tatlılar, şarap / ruh tadımı, yerel olarak üretilen dondurma, yerel olarak hazırlanan bira ve meze tabağı)
Hariç olanlar
  • Ek yiyecek ve içecekler
  • Kişisel nitelikteki ürünler
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler