Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Girit: Land Rover Safari Nida Yaylası Rotası

Girit: Land Rover Safari Nida Yaylası Rotası
Bu Land Rover safari ile Girit’teki en yüksek dağları geleneksel köyler, mağaralar, yaylalar, yuvarlanan bağlar ve mitoloji ile birleştirin.

Girit: Land Rover Safari Nida Yaylası Rotası

Öne çıkanlar
  • Livadi ve Nida Yaylaları’nı ziyaret edin
  • Sınırsız şarap ile ücretsiz barbekü öğle yemeğinin tadını çıkarın
  • Yerel bir çobanla tanışın ve Cretian’ın peynir üretim yöntemini ilk elden tanı
Tam açıklama
Gazi’deki otelinizden alın ve dere yatağında karadan yola çıkarak pitoresk Pendamodi köyüne gidin. Burada, pitoresk kiliseyi ve doğal kaynakları görmek için hızlıca durmanın tadını çıkarın. Adadaki en büyük şarap üretim alanının üzüm bağları arasında Krousonas köyüne yolculuk yapın ve zeytinyağı ve rakı gibi bazı yerel ürünlerin tadına bakın. Bir kahve içmek ve çarpıcı manzaraların tadını çıkarmak için burada biraz serbest zamanın tadını çıkarın.

Bölgedeki birçok elma bahçesinin manzarasını sunan Livadi Platosu’na doğru devam edin ve arkadaş canlısı yerel keçilerle tanışın. Daha sonra, günün en yüksek noktası olan Nida Platosu’nda durun ve Crete’nin en yüksek karlı dağları olan ‘Psiloritis’in muhteşem manzarasının tadını çıkarın. Direniş hikayelerini ve Crete’nin damalı tarihini dinleyin, çok sıra dışı bir anıt ve geleneksel Çobanlar ‘mitatosunu ziyaret edin ve geleneksel Cretian peynir yapım yöntemini deneyimleyin.

Sonra, mitolojinin Zeus’un sığındığı ve ölümden kaçtığını belirttiği Ideon Andron mağarasını ziyaret edin. Adanın en yüksek platosunun manzarasını sunan, sınırsız şarap eşliğinde lezzetli bir barbekü öğle yemeği için meşhur Anogeia köyüne gidin. Yenilendikten sonra, Anogeia’nın merkezine kısa bir yürüyüş yapın (isteğe bağlı).

Sonunda yavaşça Fodele köyü El Greco’nun evine doğru yola çıkın ve otele geri dönmeden önce rahatlamak için biraz zaman ayırın.

Neler dahil?
  • Otelden alma ve bırakma
  • Sürücü / rehber
  • barbekü öğle yemeği
  • Sınırsız şarap
  • Yakıt ve sigorta
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler