Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Delos 4 Saat Tur Mikonos

Delos 4 Saat Tur Mikonos

Delos adası, Yunanistan’ın en önemli arkeolojik sitelerinden biri keşfedin. Apollon ve Artemis doğum yeri ve antik dönemde Cyclades merkezini keşfedin.

Delos 4 Saat Tur Mikonos

Öne çıkanlar
  • Yunanistan’ın en önemli arkeolojik sitelerinden birini keşfedin
  • Delos kutsal ada keşfetmek
  • Lions Terrace Walk down
  • Apollon ve Artemis doğum yeri keşfedin
  • Dağı Kynthos Tırmanış
Tam açıklama
Yunanistan’ın en önemli arkeolojik alanlarından biri olan Delos adasını keşfedin. Antik çağda Apollo ve Artemis’in doğum yerini ve Kikladların merkezini keşfedin. Mikonos’a sadece 45 dakikalık bir tekne yolculuğu mesafesindeki Delos, Yunanistan’ın en kutsal yerlerinden biridir. Antik dünyadaki Kiklad adalarının merkezi ve Yunan tanrıları Apollo ve Artemis’in doğduğu yerdi. Mistik konumu nedeniyle, ada ilk çok kültürlü medeniyete ev sahipliği yaptı ve Antik Yunanistan’da önemli bir ticaret merkeziydi.Küçültme boyutuna rağmen, görülecek çok şey var. M.Ö. 2.500 ile 69 arasında yaşayan Delos, Agora (antik pazar yeri), Naxos Aslanlarının ünlü Terası ve Kutsal Göl gibi birçok antik hazineye sahiptir. Antik Yunan’da günlük yaşamın eşsiz bir vizyonuyla Delos’a ziyaretçiler sağlayan yaşam alanlarını ve tiyatroyu görün. 1990’da, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde “büyük kozmopolit bir Akdeniz limanının imajını yansıtan” son derece kapsamlı ve zengin “arkeolojik buluntular için Delos yazılmıştır.

Dionysos’un evlerini keşfetmek, Kleopatra, Trident, Maskeler ve Yunuslar, güzel mozaikleriyle, sanatseverler için heyecan verici bir deneyimdir ve meraklıları bile kaçırmazlar. Size canlı bir anlatı sağlayacak uzman bir rehberle, İsis Tapınağı, Mısır Tanrıçası, Roma su sistemi, büyüleyici sarnıçlar ve daha fazlasını keşfedeceksiniz. Müzeyi ziyaret edin ve devam eden kazılarda bulunan nefes kesen mozaikleri, heykelleri ve diğer eserleri görün. Yürüyerek çevredeki Kiklad adalarının muhteşem manzarasının tadını çıkarmak için adanın en yüksek dağı olan 367 fit (112 metre) olan Kynthos Dağı’na yürüyün. Daha sonra turunuzun sona ermesi için Mykonos Town’daki eski iskeleye dönün.

Neler dahil?
  • Profesyonel rehber
  • Giriş bedeli
  • Feribot biletleri
Hariç olanlar
  • Transfer hizmetleri
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler