Mykonos
Mykonos
Yunan Adaları

Chania’dan: Antik Lissos & Paleochora’da Yürüyüş ve Yemekler

Chania’dan: Antik Lissos & Paleochora’da Yürüyüş ve Yemekler
Bir Giritli köy keşfetmek gibi turkuaz denize ‘, şifalı su’ bir antik kent, içki dolaşmak, bir geçit trek, iç Indiana Jones içine dokunun ve denemek ve yerel yemekler hazırlarken şansınızı deneyin! Bir ömür boyu bir macera olacak.

Chania’dan: Antik Lissos & Paleochora’da Yürüyüş ve Yemekler

Öne çıkanlar
 • Eğer bir off-the-dayak-yolu kıyı köyü keşfedeceksiniz Girit, güney kıyısında nihai macera için katılın
 • gerçeküstü manzaralar, bazı barış ve huzur sunan bir geçit yoluyla 90 dakikalık yürüyüş yola
 • “Şifa” suları ile bilinmeyen bir antik kentin mistik güzellikleri keşfetmek
 • çarpıcı bir tenha plaj balıkçı teknesinde atılmak ve Akdeniz’in berrak sularda yüzmek
 • pişirme dersleri şansınızı deneyin ve yerel Girit yemekleri hakkında daha fazla bilgi
Tam açıklama
şehir dışına almak ve daha az Girit’in güney kıyısına gitti yolda şekilde çalışır. Hanya içinde rehber buluşacağız ve tur kitle turizmine bilinmeyen bir sahil köyü götürecek bir iki saatlik, yerel bir otobüs yolculuğu ile başlayacak. deniz kenarında bu küçük, uykulu köy ulaştıktan sonra, yerel ürünler ile yapılan hafif, organik kahvaltı kadar körükleyerek macera başlamak.

zeytin, peksimet, ve peynir hızla yiyip sonra, Lissos antik kenti kapalı kafa. yavaş yavaş senin altında vadinin manzarasına sunacak bir tepeye ve mesafe turkuaz denizi trekking önce kolay bir iz yaşlı çam ağaçlarının gölgesinde yürümek. ağaçlar kaybolur ve bir kısır plato göründüğünde, kayalar mavi denizin buluştuğu olacak ve antik Asklepeion’u kalıntılarını görüyoruz. Bu şifa tapınak tanrısı Asklepios adanmış ve rehberiniz de Girit diyet kullanılan otlar ve bitki örtüsü işaret eder 3. yüzyılda M.Ö. inşa edilmiştir.

Bu yürüyüş oldukça kolaydır ve bir iz takip ederken, o kadar 250 metre yüksekliklerde olan, durakları ile yaklaşık 90 dakika sürer unutmayın ve aşağı yaklaşık 400 metre lütfen. güçlü bir depremde yıkılan sonra terk edildiği kadar Lissos, 9. yüzyıl CE 7 kadar 4 yüzyıl M.Ö. yukarıya güçlü bir ticaret ve balıkçılık merkezi olarak biliniyordu. Hellenistik Times sırasında ve 5 yüzyılın kadar, gerçek tapınak sitesi tamamen kazılmış olmamıştır henüz keşfedilmiş değil tanrıça Diktinna için derme çatma bir tapınak oldu.

Sen kalıntıları arasında yürümek ve Asklepeion’u temellerine de ‘şifa suyu’ gushes bahar içmek için bir saat olacak. Bu her yıl yüzlerce insan çekti neden Lissos antik dünyanın ünlü oldu ve neden çok nedeni budur. Buradan, ince çakıl taşları ile kumsala yol yapım yaklaşık yarım saat harcamak. Sen mavi sulara iki saat dalış geçirmek, ya da bazı taze meyve keyfi güneş altında rahatlatıcı.

küçük, çakıllı plaj, güney kıyılarının sizin keşif devam etmek için bir balıkçı teknesinde atılmak. Sonraki durak Eğer bir yerel geleneksel tatlı yapımında katılma fırsatı uzak, ama şirin bir köy olacak iyi bir doyurucu bir yemekten sonra bir kadeh Rakı ile çiftleri! Hanya için yola önce akşam, size Paleochora kıyı kenti keşfetmek bir saat harcamak mümkün olacak. Sen mesire etrafında veya daha küçük, daha sessiz sokaklar boyunca bir yürüyüş alabilir – her iki şekilde, bu küçücük bir kasaba size kaçırmaması istemiyorum kozmopolit bir yetenek var!

Neler dahil?
 • Yerel İngilizce konuşan rehber
 • Otobüs ücretleri
 • Kahvaltı (peksimet, zeytin, domates, ve peynir ile yerel çanak)
 • Mevsim meyveleri
 • Bir yemek (başlangıç ​​ve ana yemek)
 • Yerel tatlılar
 • Rakı (Yerel ruhu)
Hariç olanlar
 • Ek yiyecek ve içecekler
 • Hediyelik eşyalar, kişisel eşyalar
Sending
User Review
0 (0 votes)
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler