Mykonos
Mykonos

Yılbaşı Midilli Turu

Yılbaşı Midilli Turu

Yılbaşı Midilli Turu, 2016 – 2017 yılbaşı özel 2 gün 1 gece konaklamalı Yunanistan Midilli Adası Turu. Agiasos ve Molivos bölgelerini de kapsamaktadır.

Yılbaşı Midilli Turu

Tur Adı: Yılbaşı Özel Midilli Turu
Tur Tarihi: 31 Aralık 2016 / 01 Ocak 2017
Tur Süresi: 2 Gün 1 Gece Konaklamalı
Tur Hizmeti: Özel yılbaşı eğlencesi
Başlangıç-Bitiş: Ayvalık Limanı

Hareket Detayları:
Ayvalık – Midilli: 31.12.2016 Hareket; 09:00 Varış; 10:30
Midilli – Ayvalık: 01.01.2017 Hareket; 17:00 Varış; 18:30

Yılbaşı Midilli Turu

Tur Günü 1: 31 Aralık 2016

Yılbaşı Midilli Turu programımız için Saat 08:00 itibariyle AYVALIK ofisimizde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL gemileri ile Midilli Adası‘na hareket ediyoruz. Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz.

Gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde Yılbaşı Midilli Turu programımıza başlıyoruz. Midilli şehir merkezinde bulunan, Hagios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorası gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Midilli şehir merkezi turumuz ardından, Gera Körfezi manzarasını izleyerek Midilli`nin en şirin sahil kasabası Perama da keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından zeytinyağı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa`nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü`nü yakından görüyoruz. Paleokipos Köyü’nün ardından, adanın geleneksel köylerinden Ayasos Dağ Köyü için harekete geçiyoruz.

Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp Bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz. Yılbaşına özel olarak Yılbaşı Midilli Turu programımızın Yunan Gecesi de özel olarak düzenlenecektir. Özel program hakkında misafirlerimiz rehberimiz tarafından bilgilendirilecektir.

Tur Günü 2: 01 Ocak 2017

Yılbaşı olması nedeniyle aşağıda belirtilmiş olan program geç saate alınmıştır. Dileyen misafirlerimiz Yılbaşı Midilli Turu 2. Gün programına katılabilir ve dileyen misafirlerimiz de katılmayarak istirahat edebilirler.

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’ da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz. Varışımız sonrası Yılbaşı Midilli Turu programımızı sonlandırıyoruz.

Yılbaşı Midilli Turu Detayları

Kişi Başı Ücret: 110 €

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
• Ayvalık- Midilli gidiş –dönüş gemi bileti (TURYOL gemileri ile)
• Otel konaklama (kahvaltı dahil)
• Yunan gecesi ve Yılbaşı özel eğlencesi(yemek dahil, içki hariç)
• Tur boyunca planlanan transferler
• Türkçe rehberlik hizmeti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
• Vize ücreti
• Yurtdışına çıkış harcı ve Seyahat sigortası
• Öğle yemekleri
• Gezi esnasındaki kişisel harcamalar.

NOTLAR;
• 0-6 yaş çocuklar ücretsiz,6-12 yaş çocuklar (aile yanında kalmak kaydıyla) % 50 ücretlidir.
• TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
• Pasaportunda KKTC ’ ye giriş damgası bulunanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.
Gezi otelleri; Lasia Hotel, Silver Bay, Mytilana Village veya Lesvion Hotel.

Yılbaşı Özel Midilli Turu

Yılbaşı Özel Midilli Turu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizi Takip Edin
Dost Siteler